Garaż

Maty wygłuszające

Któż z nas nie zna kogoś, kto w swoim garażu wykonuje różnego rodzaju prace, niekoniecznie związane z bieżącą obsługą samochodów? Wykorzystywanie garaży jako dodatkową powierzchnię magazynową jest zjawiskiem doskonale znanym. Często zdarza się również, iż ktoś garaż traktuje jako przydomową fabrykę. Spawanie, szlifowanie, wiercenie – te czynności wykonywane w garażu potrafią być uciążliwe dla sąsiadów. Wynika to z głośności tych czynności.

Jak więc czynić, by móc pracować w spokoju, nie wadząc przy tym sąsiadom? Dobrym rozwiązaniem są maty wygłuszające. Są one dosyć proste w montażu, więc wielkiej filozofii tu nie ma. Korzyści, które płyną z posiadania mat wygłuszających są dosyć spore. Doskonale wygłuszają one dźwięki, w efekcie czego nasi sąsiedzi mogą być całkowicie spokojni o to, co dzieje się z ich zmysłem słuchu. Należy brać to pod uwagę, z tego względu, iż nasi sąsiedzi mogą pracować w trybie zmianowym i w czasie, gdy chcemy sobie trochę powiercić to oni odsypiają przykładowo nocną zmianę. Może też być sytuacja, iż któryś z naszych sąsiadów choruje i wszelkie hałasy mogą być dla niego szkodliwe. Patrząc z praktycznego punktu widzenia – czy my byśmy chcieli, by ktoś nam całymi dniami w bliskim sąsiedztwie hałasował? Nie wydaje mi się.

Maty wygłuszające stanowią często także dobrą izolację termiczną. Nawet, jeżeli garaż nie jest ocieplony z zewnątrz to maty wygłuszające pozwolą chociaż w niewielkim stopniu utrzymać temperaturę panującą wewnątrz garażu.

Do czego przydają się takę maty izolacyjne? Przede wszystkim zabezpieczają także podłoże i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to oczywiście niewielka ochrona, jednakże w przypadku niewielkich uderzeń potrafią one skuteczne chronić ściany przed odpryskami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *