Okołodomowe

Klimatyzacja -wady i zalety

Klimatyzacja jest procesem przetwarzania powietrza w pomieszczeniu. Proces ten ma na celu nadanie odpowiednich warunków klimatycznych, które zostały ustawione na specjalnym urządzeniu. Klimatyzacja pozwala nam swobodnie funkcjonować w pomieszczeniach, aucie i domu przy wysokich, lub niskich temperaturach.
Można powiedzieć, że klimatyzacja w każdym biurze jest już standardem, a i w mieszkaniach spotkamy ją coraz częściej .

Zakres temperatur w klimatyzacji jest od 0-35 stopni Celsjusza, ale poniżej temperatury 18 stopni cykl chłodzenia można odwrócić na cykl nagrzewania. Tak więc jak widać klimatyzatory nie służą tylko do ochładzania pomieszczeń, ale również do nagrzewania.
Kiedy stosujemy taki klimatyzator w pomieszczeniu zamkniętym należy pamiętać, że najlepszą temperaturą dla nas temperatura 26 stopni. Większe obniżanie temperatury niż ta wyżej wymieniona wcześniej lub później powodować może zły wpływ na nasze zdrowie, np. przeziębienie, bóle gardła. Klimatyzator powinien znajdować się w takim miejscu w pomieszczeniu, aby nie wiać na mieszkańców bezpośrednio.

Klimatyzator gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.
Urządzenia te są w taki sposób projektowane, żeby nie szpecić mieszkania tylko być jego ozdobą. W mieszkaniach najczęściej montowane są inwentorowe, natomiast w biurach kasetowe, tzw. sufitowe, lub kanałowe.

Wybierając odpowiedni sprzęt powinniśmy się kierować następującymi parametrami:
Głośność pracy urządzenia
Szybkość osuszania parownika- im szybciej tym lepiej, ograniczy to zagrzybienie urządzenia
Specjalna funkcja ,,powerfull”, daje możliwość szybkiego schładzania i ogrzewania danego pomieszczenia,
Posiadanie kilku filtrów: katechinowy, bezenzymatyczny i przeciwgrzybiczny,
Zdalne sterownie
Zegar z możliwością nastawienia czasu
Czujnik ruchu

Na rynku dostępne są również: klimtyzery, to urządzenia, które służą do schładzania temperatury, są raczej przenośne i tańsze niż kliamatyzacja, wiąże się to również z inną funkcją jaką pełnią. Klimaztyzery to tzw.parowniki, które dają nam chłód dzięki przyjemnej bryzie.

Każda klimatyzacja posiada wady i zalety, zacznijmy od zalet: komfort termiczny, odpowiednia wilgotność. Natomiast wady: mogą powodować bóle reumatyczne. Klimatyzatory mogą powodować niekorzystne podnoszenie wilgotności, zwiększać ciśnienie co może powodować bóle głowy, u osób ze skłonnościami nawet migreny.
Nowoczesne technologie i materiały antybakteryjne pozwoliły człowiekowi skonstruować takie urządzenia, które nie powodują problemu z grzybem i bakteriami, więc są jak najbardziej bezpieczne dla naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *