Salon

Meble tapicerowane- czym się kierować przy wyborze?

 

Wnętrza, które spotykamy na co dzień odznaczają się coraz częściej wysokim naciskiem na estetykę oraz funkcjonalność. Największe znaczenie mają jednak tutaj meble, które stanowią coraz częściej nie tyko swoiste miejsce do siedzenia czy przetrzymywania rzeczy ale także same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenie dlatego tak ważne jest by były dobrze dobrane do wnętrza i innych dodatków. Ma tutaj duże znaczenie obicie odpowiedni kształt oraz jakość w jakiej są wykonane a co za tym idzie ich trwałość coraz częściej ludzie wolą zapłacić więcej za coś dobre go posłuży im dłużej i tym samym spełni ich potrzeby estetyczne. Pojawiają się one nie tyko w użyciu wyposażenia pokoju gościnnego, ale także salonów czy pokoi gościnnych itp.

Chcąc dokonać zakupu takich mebli należy brać po uwagę kilka ważnych aspektów.

Po pierwsze ważny jest kolor materiału oraz dobór odpowiedniego materiału. Jest to ważny aspekt ponieważ bezpośrednio rzutuje on na nasze poczucie komfortu, szczególnie jeśli wchodzą w grę fotele, krzesła czy kanapy.

Obicia skórzane prezentują się bardzo elegancko klasycznie, zawsze są w modzie i pasują do prawie każdego wnętrza (zarówno do klasyczne ale także do nowoczesnego, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb). Trzeba tu wziąć pod uwagę kolory pomieszczeń, innych mebli oraz praktyczności użycia tego mebla, oraz możliwości jego czyszczenia.

Naturalna skóra, jest przyjemna w dotyku i ma przyjemny kontakt z ciałem, łatwo dostosowuje się do kształtu wypełnienia i nie gromadzi kurzu. Dzięki temu, że nie absorbuje do siebie np. płynów, jeżeli coś się wyleje i szybko to wytrzemy to nie zostawi żadnych śladów.

Tkanina daje swobodny i większy wybór kolorów i wzorów, ale natomiast jest gorszy pod względem sprzątania, w tym jeśli się coś wyleje musimy już prać daną powierzchnię.

Pielęgnacja.

Meble tapicerowane skórzane są lepsze w utrzymaniu czystości, gdyż brud nie wnika w ich głąb. Do pielęgnacji wystarczy wilgotna ściereczka. Obicia tkaninowe wymagają większej ilości zabiegów, często w zagłębieniach szwów gromadzi się kurz, niestety również bardziej chłonie zanieczyszczania, dlatego należy ją często odkurzać i prać (na rynku istnieją tkaniny z powłoką nie absorbującą wilgoci czy zabrudzeń).

Rodzaj wypełnienia.

Każda konstrukcja zawiera stelaż metalowy lub drewniany, który jest podstawą na której osadza się odpowiednie wypełnienie.

Zapewniają optymalne dostosowanie formy siedziska do nacisku, ciężaru i kształtu ciała.

Rodzaj i konfigurację komponentów można omówić ze sprzedawcą i dopasować meble tapicerowane dokładnie do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *