Sypialnia

Materace termoelastyczne – jak postęp wpływa na nasz sen?

Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były jedynie materace, które stosunkowo łatwo ulegały odkształceniom, nawet po krótkim czasie eksploatacji. Utrzymanie ich w czystości również było nie lada wyzwaniem. Postęp technologiczny dotyka jednak niemal każdego aspektu naszego życia. Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się wręcz niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Dotyczy to również komfortu snu.

Co charakteryzuje dziś nowoczesne, najlepsze materace?

Współczesne dobre materace wykonane są z materiałów, których utrzymanie w czystości nie stanowi dużego problemu. Na rynku dostępne są specjalne środki do czyszczenia materacy, dzięki czemu odświeżenie ich powinno zająć kilkanaście minut. Materace kupuje się w tej chwili w specjalnych pokrowcach, które raz na jakiś czas można łatwo zdjąć i uprać w pralce.
Same materace również się zmieniły w zakresie utrzymania komfortu użytkowania. O ile wcześniej większość konstrukcji materacy opierało się na sprężynach, które potrafiły pękać, o tyle dziś wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, zapewniające odpowiednie dopasowanie do ciała użytkownika. Odchodzi się od stosowania sprężyn, które po dłuższym czasie użytkowania wręcz przebijały się przez poszycie materaca. W ich miejsce stosuje się materiały termoelastyczne, które pod wpływem ciepłoty ciała zmieniają swoją strukturę, pozwalając na zapewnienie najwyższego komfortu snu. Materace termoelastyczne odciążają kręgosłup, barki i biodra oraz poprawiają ukrwienie. Są dobre dla alergików, gdyż nie mogą rozwijać się w nich roztocza. Zapewniają idealną cyrkulację powietrza podczas snu – dzięki czemu śpiąca osoba nie poci się nawet w ciepłe dni.

Jak więc wybrać najlepszy materac?

Podstawą wyboru materaca jest rzecz jasna odpowiednie dopasowanie rozmiaru do ramy łóżka. Materac nie może być za mały ani za duży – obniży to nie tylko komfort snu, lecz także może powodować przedwczesne zużycie się zarówno samego materaca jak i elementów łóżka. Materace najwyższej jakości posiadają na spodzie specjalną warstwę antypoślizgową, dzięki czemu można swobodnie używać ich w łóżkach nie obudowanych wielkimi ramami.
Wybierając materac musimy uwzględnić również to, co jest dla nas najważniejsze – komfort czy cena. Rozwiązania budżetowe niestety nie zawsze są w stanie zapewnić odpowiedni komfort. Dlaczego więc warto unikać takich materacy? Niższy komfort snu to brak pełnowartościowego wypoczynku, co przekłada się na senność i zmęczenie, prowadzące do zmniejszenia efektywności pracy. Może również powodować to dolegliwości bólowe w obrębie np. kręgosłupa czy też głowy. Lepszej jakości materace termoelastyczne pozwalają na efektywny wypoczynek i długotrwałą eksploatację, co przekłada się na niższy koszt użytkowania w perspektywie długoterminowej.

Testuj materac termoelastyczny w swoim domu za darmo

Dla tych, którzy nie są do końca przekonani do materacy termoelastycznych, przygotowane są ciekawe promocje, takie jak np. firmy Sovea, która pozwala testować materac przez 60 dni! Jeśli zwolennicy materacy sprężynowych stwierdzą, że jednak wolą pozostać przy wersji klasycznej to mogą bez problemu i tłumaczenia się po prostu zwrócić materac do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *