Okołodomowe

Ozonowanie mieszkania

Temat usuwania wilgoci już był. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo pozbycia się wilgoci warto byłoby i tak dokładnie oczyścić powietrze, które się w naszym domostwie znajduje. Tutaj jednym z popularniejszych sposobów jest ozonowanie mieszkania. Ozon ma to do siebie, że działa silnie bakterio i wirusobójczo. Jest jakby nie patrzeć drugim najsilniejszym naturalnym sterylizatorem.

Ktoś mógłby zadać pytanie, kiedy należałoby skusić się na ozonowanie mieszkania. Przede wszystkim w sytuacjach, gdy udało się rozwiązać problem wilgoci lub też ona w dalszym ciągu istnieje. Warto także o tym pomyśleć w sytuacji, gdy któryś z domowników chorował na chorobę zakaźną. Dobrze jest też o tym pomyśleć po różnego rodzaju remontach lub innych wydarzeniach, w efekcie których utrzymuje się w powietrzu nie do końca przyjemny zapach.

 

Z jakim wydatkiem należy się liczyć, jeżeli interesuje nas ozonowanie powietrza?  Jest to wydatek około 100 złotych za godzinę oczyszczania. Czas potrzebny na oczyszczenie powietrza zależny od kubatury – nieraz wystarczy działanie godzinne, w przypadku większych obiektów potrzeba nawet i kilku godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *