Okołodomowe

Pikniki i eventy dla dzieci – sprawdzone rozwiązanie na integrację maluchów

Realizowane przez nas na terenie Warszawy eventy dla dzieci to doskonały sposób na dostarczenie podopiecznym dodatkowej rozrywki. Sprawdzone atrakcje w plenerze dostarczają emocjonujących przeżyć najmłodszym, ale uczą je również tak ważnych rzeczy, jak współpraca i komunikacja. Mogą też wprowadzać edukację kulturalną – doskonały przykład do imprezy tematyczne dla dzieci oparta na motywie bajki, epoki historycznej czy jakiegoś kraju.

Pikniki dla dzieci mogą występować w najrozmaitszych formach. Dobra agencja eventowa potrafi realizować scenariusze niestandardowe, w przygotowaniu których mogą pomóc rodzice, choćby przez ciekawe sugestie. Eventy dla dzieci możemy ogólnie podzielić na kilka kategorii ze względu na cel.

a) Imprezy zorientowane przede wszystkim na rozrywkę
Eventy dla dzieci wypełnione konkursami, zabawami terenowymi, składające się ze spektaklów animacyjnych, kabaretów, pokazów iluzjonistycznych.

b) Imprezy zorientowane na rozwój umiejętności i inspirację
Na takich imprezach będzie przewaga np. zawodów sportowych poprawiających umiejętność pracy w zespole, dyscyplinę i umiejętność realizacji celów. Mogą być to też eventy dla dzieci wypełnione zajęciami artystycznymi dodatkowo wzmagają wrażliwość i zdolności artystyczne.

c) Eventy dla dzieci zorientowane na rozwój wiedzy
Będą to najczęściej imprezy tematyczne, ponieważ wiedza jest przyswajana najlepiej w blokach tematycznych. Takie imprezy mogą być oparte na różnych motywach, o których mowa poniżej.

Eventy dla dzieci w Warszawie i okolicach – „uczyć bawiąc, bawić, ucząc”

Niejeden piknik dla dzieci wypełniony różnymi zabawami sprawia, że dzieci są w stanie nauczyć się znacznie więcej, niż w szkolnych ławkach. Specjalnie spersonalizowany zestaw atrakcji eventu dla dzieci dostarczy im niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie wyposaży w cenną wiedzą z danego zakresu.

Imprezy tematyczne dla dzieci: przykłady
1) Imprezy tematyczne dla dzieci, zorientowane np. wokół danej epoki historycznej, pozwalające wczuć się w wyjątkową atmosferę czasów i miejsca. Dzieci mogą dowiedzieć się o zachowaniu na średniowiecznym dworze lub w czasach starożytnych.
2) Imprezy związane z powszechnie znaną bajką lub filmem. Dzieci mogą wcielać się w rolę bohaterów bajek i opowieści, aby lepiej zrozumieć zawarty w nich przekaz.
3) Imprezy tematyczne dla dzieci związane z wybranym krajem. Maluchu mogą poznawać kulturę i język innego kraju. Próbują tradycyjnych potraw, poznają stroje ludowe i zwyczaje.

Jednocześnie każdy piknik i event dla dzieci powinien być przeplatany czasem wolnym, każda impreza musi mieć także odpowiedni catering i stały nadzór opiekunów, gwarantujący bezpieczeństwo podopiecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *