Okołodomowe

Stylowe lustra

Coraz więcej osób zastanawia się nad nadaniem swojej życiowej przestrzeni nowego wyglądu. Istnieje wiele rozwiązań, by móc dokonać takiej metamorfozy. Sama zmiana kolorów wnętrza może być niewystarczająca. Trzeba więc zastanowić się nad rozwiązaniami, które pozwolą spojrzeć zupełnie inaczej na mieszkania.

Co mogą dać lustra?

Coraz częściej możemy spotkać się z trendem, iż na ścianach pojawiają się lustra. Ciężko jest skrócić listę zalet luster, jednakże warto skupić się na najważniejszych elementach. W przypadku małych mieszkań lustra potrafią znacząco powiększyć wizualnie posiadaną przestrzeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkań charakteryzujących się wąskim układem pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest fakt, iż współczesne lustra mogą przybierać różne kształty, mogą również nie stanowić jednolitej bryły – coraz częściej spotykamy się z lustrami składającymi się z kilku elementów.

A może lustra na wymiar?

Jeżeli nie możemy znaleźć żadnego lustra, które w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom, zawsze możemy wybrać lustra na wymiar. Każdy profesjonalny zakład szklarski jest w stanie wykonać naprawdę nieszablonowe lustro, które w pełni będzie odzwierciedlało nasze oczekiwania. Trzeba jednak dobrze dopasować lustro do miejsca, w którym będzie ono umiejscowione. Zawsze należy zostawić odpowiedni margines bezpieczeństwa od innych przedmiotów. Sporo osób nie zwraca uwagę na bardzo ważny aspekt. Chodzi o to, iż lustro nie może być umiejscowione w taki sposób, by odbijało promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia, kierując je bezpośrednio na miejsce, gdzie spędza się stosunkowo dużo czasu, jak np. kanapa w salonie, stół w jadalni czy też łóżko w sypialni.

Trwałość współczesnych luster

Współczesne lustra są trwałe, jak to się rzekło mawiać, ich żywotność wynosi tyle, ile czasu ich użytkownik będzie potrzebował na ich zbicie. Trzeba jednak dbać o lustro, w przeciwnym czasie może stracić na swojej atrakcyjności. Brak systematycznego czyszczenia lustra zgodnie z zaleceniami to nie tylko ryzyko pojawienia się smug. Czasem niektóre substancje, które mogą zostać przypadkowo naniesione na lustro, mogą działać destrukcyjnie na powierzchnię lustra, prowadząc do jego powolnej, lecz systematycznej degradacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *