Łazienka

Umywalki nablatowe – jaką wybrać?

Aranżacja łazienki składa się z wielu etapów, ale jednym z najważniejszych czynników, wpływających na ostateczny wygląd pomieszczenia i komfort użytkowania, są umywalka, wanna lub prysznic, oraz WC. Dużą popularnością cieszą się umywalki nablatowe, które zgodnie z nazwą umieszczane są na blacie.

Umywalki nablatowe są funkcjonalne i bardzo estetyczne. Decydując się na ten element armatury, należy jednak wybrać konkretny jej rodzaj, dopasowany do miejsca, którym dysponujemy. Do wyboru mamy umywalki nablatowe z szafką lub bez, umywalki nablatowe okrągłe, owalne lub prostokątne. Każdy rodzaj umywalki charakteryzuje się innym wyglądem i tworzy inną atmosferę w pomieszczeniu. Oprócz wyglądu różni się też w komforcie eksploatacji. Np. zbyt płytka umywalka nablatowa w połączeniu z wysoko umieszczonym kranem może utrudniać korzystanie z wody, która będzie się rozpryskiwać po odbiciu od dna miski.

Różne rodzaje umywalek nablatowych

Średniej wielkości umywalka nablatowa prostokątna to doskonały wybór dla niezbyt dużych łazienek. Ten rodzaj armatury zyska uznanie w oczach osób, preferujących klasyczne rozwiązania. Alternatywą może być umywalka nablatowa owalna lub okrągła. Produkty te w doskonały sposób mogą podkreślać przestrzeń łazienki. Wysoka umywalka nablatowa okrągła wizualnie staje się centrum łazienki, pełniąc jednocześnie funkcję ozdobną. Najlepszy efekt możliwy jest jednak wtedy, gdy wokół umywalki owalnej, a zwłaszcza okrągłej, jest miejsce na pustą przestrzeń, niewypełnioną żadnymi akcesoriami higienicznymi. Tego rodzaju umywalki nablatowe pasować będą zarówno do stylu minimalistycznego, skandynawskiego, jak i modernistycznego. Konkretny stopień dopasowania zależeć już będzie od wybranego koloru, szerokości i wysokości umywalki nablatowej – owalnej, okrągłej lub prostokątnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *