Łazienka

Jakie WC wybrać do łazienki – miska podwieszana czy kompaktowe WC?

Jeśli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie łazienki, lepszy efekt i więcej możliwości da nam miska podwieszana z podtynkowym stelażem. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór misek podwieszanych w przeróżnych kształtach oraz kolorach. Niestety nie można tego powiedzieć o WC kompaktowych, które przeważnie oferowane są w klasycznym kształcie i niewiele się od siebie różnią (przynajmniej te w średnim przedziale cenowym). Dodatkowo stelaże podtynkowe, ukrywają część zestawu pod zabudową, a powstałą przy tym ściankę można ciekawie wykorzystać np. jako półeczkę.

 

Miski podwieszane a WC kompaktowe – jak kształtują się ceny?

Nie da się ukryć, że zakup miski jest dużo droższy niż WC kompaktowego, gdyż wiąże się z koniecznością zakupu stelażu podtynkowego oraz przycisku do spłukiwania. Niektóre zestawy zawierają też specjalne maty wygłuszające. Ciężko będzie znaleźć zestaw tańszy niż 1500 zł. Szukanie takiego też nie jest szczególnie wskazane – nie chcemy potem rozbierać ściany jeśli tańszy wariant szybko się popsuje. Zdecydowanie lepiej nie szukać tu oszczędności i zainwestować w wysokiej jakości stelaż. Ceny samych misek podwieszanych zaczynają się od 300zł za najprostszą do 1000zł za odznaczającą się unikalnym wyglądem (np. kwadratową). Jeśli zdecydujemy się na zakup miski podwieszanej staniemy też przed trudnym wyborem przycisku spłukującego. Dlaczego ten wybór miałby być trudny ? Ze względu na bardzo dużo wariantów – kształtów, faktur i kolorów. Dostępne są przyciski matowe i połyskliwe, okrągłe i prostokątne, srebrne i czarne, chromowane i szklane. Ich ceny kształtują się od 100zł nawet do 1000zł. Widzimy więc, że miski podwieszane wiążą się z większymi wydatkami ale dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

 

Ceny WC Kompaktowego

Jak się ma sytuacja z WC kompaktowym? Można go już kupić za ok 250zł. Czyli jest pod względem kosztów zdecydowanie bardziej ekonomiczny. Niestety nie zapewni naszej łazience specjalnie eleganckiego wyglądu. Jest też zdecydowanie większy – optycznie więc pomniejszy naszą łazienkę. Nie zawsze jednak potrzebujemy szaleć z aranżacjami. Czasem wystarczy nam rozwiązanie tanie i klasyczne np. do toalety w pracy. Wtedy zdecydowanie się na WC kompaktowe będzie jak najbardziej uzasadnione.

Osoby zainteresowane zapoznaniem się z cenami i designami WC mogą odwiedzić sklep internetowy KIM24 . Ma on w swojej ofercie szeroki wybór WC i innych elementów wyposażenia łazienki.

Jakie są zalety WC z podwieszaną miską?

– To niewątpliwie bardziej estetyczne rozwiązanie.

– Ściankę, która powstaje można wykorzystać jako element aranżacyjny.

– Spłuczka schowana w zabudowie działa dużo ciszej.

– Możliwość wybrania różnych kolorów, kształtów itp.

 

Zalety zestawów kompaktowych:

– Niska cena.

– Łatwy montaż.

– Łatwość napraw.

– Łatwy dostęp do spłuczki pozwala na bezproblemowe korzystanie z kostek odświeżających.

 

Co wybrać: miska podwieszana czy WC kompektowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych potrzeb, gdyż oba rozwiązania są odpowiedzią na zupełnie inne wymagania. Jeśli zależy nam głównie na cenie to kompakt będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy poszaleć i zaprojektować wyjątkową łazienkę to umożliwią nam to raczej deski podwieszane ze stelażami podtynkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *